2005
Geestland -cardigans in The cardigan of the year  results - Geestland-cardiganit Vuoden cardigan tuloksissa:

Broods - Jalostusnartut Dogs - Urokset: Bitches - Nartut: Young cardigans - Nuoret: Veterans - Veteraanit:
1.  Fave Rave
4.  Balmy Mackinlay
5.  Mandastamm Ballyhoo
14. Done for Newcard
15. Lambent Lulu
1. Droll Demon
5. Mythic Minx
7
.Legit Logo

2.   Kitimat
4.  
Lambent Lulu
12. Quite a Quiz

5.   Quite a Quiz
16. Russet Rascal
17. Picked Pard

2.  Droll Demon
7.  Balmy Mackinlay
9.  Divine Dude
15. Done for Newcard

In Sweden - Ruotsissa  Feisty Filly best brood bitch - paras jalostusnarttu, North Nereus best dog 2. - paras uros 2.

SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2006:

Vilnius, Lithuania 17.12. Lessi Tchistiakova, RUS
Cardigan: Welshtian Aconitum, BOB, CC, CACIB  (ROP, SERT, CACIB), Lambent Lulu   CACIB  

 

ST. Petersburg, Russia 17.12. Leni Nousiainen, FIN
Cardigan: Mythic Minx  CC, CACIB, BOB, RUS CH (SERT, CACIB, ROP, RUS MVA)

 

Vilnius, Lithuania 16.12. Elena Kuleshova, RUS
Cardigan: Welshtian Aconitum, BOB, CC, CACIB  (ROP, SERT, CACIB), Lambent Lulu  CC, CACIB LTU& INT CH ( SERT, CACIB, LTU& KANS MVA)

(INT&)FIN&EST&LTU CH JW-03 W-03

Stockholm, Sweden 10.12. Simon Parsons, GB
Cardigan: Kitimat CACIB, BOB,S CH, INT CH, SW-06 (CACIB, ROP, S MVA KANS MVA SV-06 )  Welshtian Aconitum, BD5 (PU5)

 

(INT&)FIN & EST &S CH JW-02 W-05 BaltW-06 EuW-06 W-06 SW-06 Geestland's Kitimat

Helsinki 9.12. Hans Almgren, S
Cardigan: Legit Logo CACIB, BOS, W-06, (CACIB, VSP, V-06), Welshtian Aconitum, BD2, CC, JW-06  ( PU2, SERT, JV-06),
  Kitimat CACIB, BOB, W-06 (CACIB, ROP, V-06 ) 

 

Jyväskylä 19.11. Hans v.d. Berg, NL
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB,  (SERT, ROP), Kitimat CACIB, BOS,  (CACIB, VSP, ) Matey Marvel BB3 (PN3)
Pembroke: Bonny Bauble BB4 (PN4)
Riga, Latvia 18.11. Rita Kadike -Skadina, Latvia
Cardigan: Mythic Minx  CC, CACIB, BOB, LV CH (SERT, CACIB, ROP, LV MVA)

FIN&LV CH Geestland's Mythic Minx

Poznan World Show 9-12.11. Miroslav Redlicki, PL
Cardigan: Solo Song CWC/CAC




Seinäjoki 4.11. Hilkka Salohalla, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB,  (SERT, ROP),
  Legit Logo BD4, (PU4)


Sundsvall, Sweden 8.10. Nils-Arne Törnlöv, S
Cardigan: Tintomara  CC, CACIB, BOS

Oulu 7.10. Rainer Vuorinen, FIN
Cardigan: Kitimat CACIB, BOB,  (CACIB, ROP, ) Welshtian Aconitum, BD2, res.CC, (PU2, vaSERT)
20.9. Matey Marvel  INT CH title is confirmed ( Matey Marvelin KANS MVA titteli vahvistettu)

INT&FIN&S&EST&RUS CH Geestland's Matey Marvel

 

Ruukki 30.9. puppy show Jari Laakso, FIN
Cardigan: Vulpine Version BOB, BIG3 (ROP, RYP3)

 

Eckerö 23.9. Yvonne Meintjes, SA
Cardigan:  Legit Logo CACIB, BOS (CACIB, VSP) Welshtian Aconitum, BD2, CC, (PU2, SERT), Floatin' Ffranc Francon, BD4, resCC (PU4, vaSERT), Kitimat CACIB, BOB,  (CACIB, ROP, ) Urdan Unity BB3, resCC (PN3, vaSERT)
Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
Pembroke
Yakima BD3

Helsinki 3.9. John Philip, IN (JUN)/ Jahn Stääv, R/Wendye Slatyer, AUS
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB, BIG1, (SERT, ROP, RYP1)
Hashfan Five December
BB2 CC (PN2, SERT),

Welshtian Aconitum

Hämeenlinna 26.8. Antti Aarnio, Fin/ Yvonne Brink, S
Cardigan: Matey Marvel BOB, CACIB, BIG4 (ROP, CACIB, RYP4),  Hashfan Five December BB4 CC (PN4, SERT),

Imatra 13.8. Zafra Sirik, Isr
Cardigan: Droll Demon  BOB, BOB-vet (ROP, ROP-vet )


Raisio 12.8. Krystyna Opara, PL
Cardigan: Urdan Unity BOB-puppy (ROP-pentu), Kootenay BD2 res.CC (PU2, vaSERT), Matey Marvel BOS (VSP), Rosy Relish BB3 res.CC (PN3, vaSERT), Hashfan Five December BB2 CC (PN2, SERT), Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

Pembroke
: Bonny Bauble BOB-puppy (ROP-pentu), Zemic BD2 res.CC (PU2, vaSERT), Yamba BB2, res.CC (PN2, vaSERT), Breeding group BIS I, (Kasvattajaryhmä BIS I)/Janusz Opara, PL

Kuopio 6.8. Julia Soltoggio, AUS  
Cardigan: Kitimat BB2, res.CACIB (PN2 VACA)

Kuopio 5.8. Wera Hübenthal, N
Cardigan: Kitimat BB2, CACIB (PN2 CACIB), Balmy Mackinlay BB4 (PN4), Hitchhiker BD4 (PU4)
Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

Mikkeli 30.7 Steilos Makaritis, GR
Cardigan: Quite a Quiff CC, resCACIB (SERT, VACA)

Kotka
29.7. Dianne Besoff, AUS
Cardigan: Untold Unity BOB-puppy (ROP-pentu)
 

Saarijärvi 22.7. Tanya Raschikhmarova, RUS, puppies Hilkka Salohalla, FIN
Cardigan: Legit Logo BOB (ROP), Untold Unity BOB-puppy (ROP-pentu)

Karjaa 9.7. Freddie Klindrup, DK
Cardigan: Droll Demon  BOB, BOB-vet (ROP, ROP-vet ), Picked Pard BD2, CC, FIN CH (PU2, SERT, FIN MVA)

FIN CH Geestland's Picked Pard

Alfta, Sweden,8.7.  Pauline Brennan-Lim, AUS
Cardigan: Tintomara BB2, CC

 

Tuuri  17.6.Tuula Pratt, FIN
Cardigan: Legit Logo BOS (VSP)
Helsinki EuW-06 10.6. Terry Thorn, GB
Cardigan: Droll Demon  BOB-vet, EuVW-06 ( ROP-vet, EuVV-06 )
Kitimat
BOB, CACIB, EuW-06 ,  ( ROP, CACIB, EuV-06 )

FIN & EST CH JW-02 W-05 BaltW-06 EuW-06 Geestland's Kitimat

 Corgi Spec. Hämeenlinna 9.6. Graham Hill & Allan Taylor
Cardigan: Welshtian Aconitum, jun exc2, CC, Russet Rascal  interm.cl. exc3,  
Murky Mage open cl. exc3, Droll Demon vet exc3
Double Dream vet exc2, Hashfan Five December interm.cl. exc2, 
Fave Rave BB3, Kitimat BOB, BIS (ROP, BIS)
Breeding group BOB, BIS2 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS2)
Balmy Mackinlay's
Progeny group  BOB 2 (Jälkeläisryhmä ROP 2)
Teresa Maddox Puppy cl: Floatin Ffranc Ffrancon  puppy 2 HP (pentu 2 KP)


Pembroke
females: Tracy Irwing, Zaraza interm.cl. exc2


 

BISS-06 FIN & EST CH JW-02 W-05 BaltW-06 Geestland's Kitimat

Mänttä 4.6. Reijo Tuovinen, FIN
Cardigan: Legit Logo BOB (ROP)
Tallinn Baltic Winner 2006 3.6.2006 Jamie Hubbart AUS
Cardigan: Kitimat CC, CACIB, EST CH, BaltW-06, BOS  (SERT, CACIB, EST MVA, BaltV-06, VSP), Mythic Minx BD4 (PU4)

FIN & EST CH JW-02 W-05 BaltW-06 Geestland's Kitimat

 
Neumünster, Germany 28.5. Claus-Peter Fricke D
Cardigan: Somber Song CC
Somero puppyshow 25.5. Reijo Tuovinen FIN
Cardigan: Urdan Unity BOB-puppy (ROP-pentu), Untold Unity HP 
(2 KP)
, United Unison BOS-puppy (VSP-pentu),

 

Helsinki 21.5. Rafael De Santiago, Puerto Rico
Cardigan: Kitimat CACIB, BOB  (CACIB, ROP),Droll Demon BD3, BOB-vet (PU3, ROP-vet)   Breeding group BOB (Kasvattajaryhmä ROP),
puppies Andras Korosz, HUN
 Welshtian Aconitum, BOB-puppy (ROP-pentu), 
Rauma 20.5. Gunnel Holm FIN
Cardigan: Kitimat BOB, BIG4 (ROP, RYP4), Ormolu Option CC, FIN CH (SERT, FIN MVA), Floatin Ffranc Ffrancon BOB puppy (ROP-pentu)
Pembroke: Arctic Arcanum CC (SERT)

Tampere
puppyshow 20.5. Tarmo Viirtelä FIN
Cardigan: United Unison BOB-puppy (ROP-pentu), 
Pembroke
: Bantam Bear BOS-puppy (VSP-pentu)

FIN CH Geestland's Ormolu Option

Harjavalta 14.5. Diogo Ramalho P
Cardigan: Ormolu Option CC, BOS (SERT, VSP)
Parainen 13.5. Päivi Eerola FIN
Cardigan: Floatin Ffranc Ffrancon BOB puppy (ROP-pentu), Quite a Quiz CC, BOB, FIN CH (SERT, ROP, FIN MVA)

 

FIN CH Geestland's Quite a Quiz

Ahlainen 7.5. Janiki Steinbock ISR
Pembroke: Arctic Arcanum CC, BOB (SERT, ROP)

Lappeenranta 17.4. Gert Christensen DK
Cardigan: Matey Marvel CACIB, BOB  (CACIB, ROP), Welshtian Aconitum, BOB-puppy (ROP-pentu)
Tampere 18.3. Refet Hadzic BIH
Cardigan: Matey Marvel CACIB, BOB, INT CH (CACIB, ROP, KANS MVA), Kitimat BB3 (PN3), Droll Demon BOB-vet (ROP-vet), Breeding group BOB (Kasvattajaryhmä ROP)

(INT&)FIN&S&EST&RUS CH Geestland's Matey Marvel

Vilna, Lithuania 11.3. Elena Yerusalimskaya, RUS
Cardigan: Divine Dude CC, CACIB, BOB, LtuW-06, INT CH(SERT,CACIB, ROP, LTU V-06, KANS MVA.
Blondies Prima Donna
  CC, CACIB, BOS, LTU CH, LtuW-06, 
( SERT, CACIB, VSP, LTU MVA, LtuV-06)

 Vilnus cup
12.3. Tatiana Raschihmarova, RUS
Cardigan: Blondies Prima Donna  CC, CACIB, BOS, Vilnius CupW-06
Special Song  Vilnius CupJW-06

(INT&)FIN&S&LTU CH Geestland's Divine Dude

Helsinki Puppyshow - pentunly 26.2. Markku Mähönen, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, BOB (ROP)
Turku INT 21.1. Frances Toman, IRL/ Jean-Jaques Dupas, F
Cardigan: Kitimat BOB, CACIB, BIG2 (ROP, CACIB, RYP2),
Hashfan Five December BB2, CC (PN2, SERT)