SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2007:

The hat trick makers - Hattutempun tekijät

Welshtian Aconitum BOS
in Finnish Corgi Spec.
Jämsänkoski 9.6. judge Fran Fricker, GB
in Norwegian Corgi Spec.
Morokulien 4.8.judge Stephanie Hedgepath, USA
in Swedish Corgi Spec. Morokulien 5.8. judge Patrick Ormos, USA

Geestland's Kitimat , BOB
in Finnish Corgi Spec.
Jämsänkoski 9.6. judge Fran Fricker, GB
in Norwegian Corgi Spec.
Morokulien 4.8.judge Stephanie Hedgepath, USA
in Swedish Corgi Spec. Morokulien 5.8. judge Patrick Ormos, USA

 

Helsinki 9.12. Kim Vigsö Nielsen, DK
Cardigan: Kitimat  CACIB, BOB, W-07,(CACIB, ROP, V-07), Phi-Vestavia I Love Beryllos BOB-puppy
Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

Minsk,Belarus,18.11.Marina Patrina,RUS
Cardigan: Mythic Minx CC, CACIB, BOB (SERT, CACIB, ROP), Jaamarin Aamu-Usva, CC, CACIB, (SERT, CACIB)

Minsk, Belarus, 17.11. Irina Azen, RUS
Cardigan: Mythic Minx CC, CACIB,  INT&BLR CH (SERT, CACIB, KANS&BLR MVA), Jaamarin Aamu-Usva, CC, CACIB, BOB, BLR CH,  (SERT, CACIB, ROP, BLR MVA)

Jyväskylä 17.11. Andrew Brace, GB
Cardigan: Kitimat  CACIB, BOS, 
Variant Vixen BB2
, CC, res.CACIB,  (PN2, SERT, VACA), Welshtian Aconitum BD3
Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

Lahti 27.10.Kumpumäki,FIN/
J.Wauben,NL
Cardigan: Kitimat  CACIB, BOB, BIG4 (CACIB, ROP, RYP4, )Double Dream BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet)
Welshtian Aconitum
BD2, res CACIB, (PU2, VACA)

Seinäjoki 20.10. Antti Aarnio, FIN
Pembroke: Zaria BB4

Eckerö 22.9. Leni Finne, FIN/Owe Germundsson,S 
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB CACIB, ( CACIB,  ROP), United Unison BD3, resCC, (PU3, vaSERT), Mythic  Minx  BD4, (PU4)
 
Divine Dude BOB-vet ( ROP-vet), Kitimat BOS, CACIB (VSP, CACIB) Breeding group BOB, BIS4, 
 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS4) 

Pembroke: Yakima BD2, res.CACIB (PU2, VACA)

Broendby, Danmark 16.9. Bo Skalin, S
Cardigan: Welshtian Aconitum CC, res.CACIB, NORD&DK CH (SERT, VACA, POHJ&DK MVA) Jaamarin Aamu-Usva, CC, CACIB, NORD&DK CH, KbhW-07, BOS, (SERT, CACIB, NORD&DK MVA, KbhW-07, VSP)

Hyvinkää 16.9. Michael Forte, IRL
Pembroke: Zaria BB3
Cardigan: Quite a Quiff BB2, CC (PN2, SERT), Vernal Vixen BB4,  (PN4)

 

Porvoo 8.9. Leif-Herman Wilberg, N
Cardigan: Welshtian Aconitum CC, BOB, FIN&LTU&N CH, (SERT, ROP, FIN&EST&LTU&N MVA), Double Dream BOS, BOB-vet (VSP, ROP-vet)

Helsinki 1.9. Marianne Baden, DK 
Cardigan: Welshtian Aconitum CC, BOB, (SERT, ROP), Divine Dude BD2, BOB-vet (PU2, ROP-vet)Verdidas Hillary in Blue Mix BB2, CC (PN2, SERT) Untold Unity BB3 resCC (PN3, vaSERT), Hashfan Five December  BB4 (PN4)

Sandviken, Sweden 1.9. Ing-Marie Hagelin, S
Cardigan: Jaamarin Aamu-Usva, CC, S CH, (SERT, S MVA), Wishful Whoop BOB-puppy (ROP-pentu)

 

Tervakoski 25.8. Paavo Mattila, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, CACIB, BOB, BIG3,  (SERT, ROP, RYP3 ) 
 Double Dream BB3 (PN3)
Kouvola 18.8. E. Tan-Hietalahti, FIN /L-H Wilberg, N/ Miklos Levente, H
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB, BIG1, BIS4, (SERT, ROP, RYP1, BIS4), Vernal Vixen BB3, res.CC (PN3 vaSERT)

Nokia 18.8. J.A.U. Yrjölä, FIN
Cardigan: Divine Dude BD2, BOB-vet (PU2, ROP-vet) Legit Logo BD3 (PU3),
Untold Unity BB2 resCC (PN2, vaSERT)

 

Helsinki 12.8. Reijo Tuovinen, FIN
Cardigan: Quite a Quiff BB2, res.CC (PN2 vaSERT) Hashfan Five December  BB3 (PN3)

Joensuu 12.8. 
Cardigan: Welshtian Aconitum, BD3, CC, res.CACIB (PU3, SERT, VACA), Matey  Marvel, CACIB, BOB (CACIB, ROP)

Joensuu 11.8. Wenche Eikeseth, N
Cardigan: Welshtian Aconitum, BD2 res.CC, (PU2, VACA) Matey  Marvel, BOS (VSP)

 

Turku 5.8.Veli-Pekka Kumpumäki, FI
Pembroke: Zaria BB3 (PN3)

Swedish Corgi Spec.  Morokulien 5.8. Patrick Ormos, USA
Cardigan: Kitimat BOB, BIS (ROP, BIS), Welshtian Aconitum, CC, BOS (SERT, VSP), Fave Rave BB2 BOB-vet, Matey  Marvel BB3 (PN3),  Mythic  Minx BD4 (PU4), 
Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)



Norwegian Corgi Spec.  Morokulien 4.8. Stephanie Hedgepath, USA
Cardigan: Kitimat BOB, CC, N CH, BIS (ROP, SERT, N MVA, BIS), Welshtian Aconitum, CC, BOS (SERT, VSP), Fave Rave BB2 BOB-vet, Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP) 

Vantaa 29.7. Yvonne Meintjes, ZA
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB, BIG4 (SERT, ROP, RYP4)

Pori 28.7. Pedro Sanches Delerue, P
Cardigan: Jaamarin Aamu-Usva, CACIB, BOB, (CACIB, ROP), Kitimat BB2, resCACIB,  (PN2, VACA), Upward Unity BB4, resCC (PN4, vaSERT), Picked Pard BD4  (PU4 )
Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP) 
Pembroke: Zaria BB4

Hyvinkää 22.7. Reijo Tuovinen, FIN
Cardigan: Untold Unity BB2 resCC (PN2, vaSERT)

Pello 22.7. Marja Talvitie, FIN
Cardigan: United Unison CC, BOS, (SERT, VSP), Picked Pard BD2  (PU2 )
Alfta, Sweden, 15.7. Lidija Oklescen, Slovenia
Cardigan: Tintomara CC, BOS, S CH (SERT, VSP, S MVA)

Kokkola 15.7. George Kostopoulos, KR
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, CACIB, BOB, (SERT, CACIB, ROP), Picked Pard BD2 res.CACIB (PU2 VACA),  United Unison resCC (vaSERT), Matey  Marvel BB2 (PN2)

Orivesi 14.7. Nancy Smith, USA
Cardigan: Divine Dude BOB, BOB-vet, Picked Pard BD3 (PU3),  United Unison BD4, resCC (PU4 vaSERT)

 

Porvoo 8.7. Astrid Aas-Lundava, EST
Cardigan:  Vernal Vixen BB2 res.CC (PN2, vaSERT)
Silute, Lithuania, 1.7. Marina Patria, RUS
Cardigan: Mythic  Minx  BD2, CC, LTU CH (PU2, SERT, LTU MVA)


Pärnu, Estonia, 30.6. Matti Tuominen, FIN
Cardigan: Mythic  Minx  BD2, res.CACIB (PU2, VACA)

Tuusula 30.6. Tuula Pratt, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB (SERT, ROP)

 

Hämeenlinna 16.6. Tapio Eerola, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB (SERT, ROP)

Vehmaa 10.6. Valentina Ivanicheva, RUS
Cardigan: Jaamarin Aamu-Usva, CC, BOB, FIN CH, (SERT, ROP FIN MVA), United Unison BD2, CC (PU2 SERT)



Corgi Spec. Jämsänkoski 9.6. Fran Fricker, GB
Cardigan: Kitimat BOB, res. BIS (ROP, BIS2), Welshtian Aconitum, CC, BOS (SERT, VSP)

Corgi Spec. Jämsänkoski 9.6. Fran Fricker, GB
Cardigan: Breeding group 2 HP, (Kasvattajaryhmä KP2) 
(Droll Demon, Kitimat, Divine Dude, Legit Logo)

Tuuri 3.6. Jaana Hartus, FIN
Cardigan: Legit Logo BOB


Lohja 3.6. Päivi Eerola, FIN
Cardigan: Droll Demon BOS, BOS-vet

Tallinn, Estonia 2.6. Donovan Thomson, USA
Cardigan: Untold Unity BB2 EST JW-07



 

Moscow 1.6. Chigavadze, RUS
Cardigan: Ultimate Unity 1 st. in OKD (Russian obedience)



30.05. is the INT CH title for Lambent Lulu and 31.05 for Kitimat confirmed (Lambent Lulun ja Kitimatin KANS MVA tittelit vahvistettu)

Parainen 28.5. Jahn Stääv, S
Cardigan: Matey  Marvel BOB, (ROP) Welshtian Aconitum, CC, BOS, (SERT, VSP), Picked Pard BD4 (PU4), Jaamarin Aamu-Usva, BB3, resCC (PN3, vaSERT)

Iisalmi 27.5. Kim Nielsen, DK
Cardigan: Picked Pard BD3 (PU3),  United Unison BD4, resCC (PU4 vaSERT)

Rauma 20.5. Bob Whitney, CAN
Cardigan: Jaamarin Aamu-Usva, CC, BOS, (SERT, VSP)

Helsinki 19.5. Kurt Nilsson, S
Cardigan: Kitimat BOB, CACIB,  (ROP, CACIB), Welshtian Aconitum, CC, CACIB, BOS, (SERT, CACIB, VSP)

Ristiina 17.5. Alar Müürisepp, EST
Cardigan: Picked Pard BD2 (PU2),  United Unison BD3, resCC (PU3 vaSERT)

Hamina 13.5. Elena Ruskovaara, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB, (SERT, ROP), Matey  Marvel BOS, (VSP)

Salo 13.5. Reijo Tuovinen, FIN
Cardigan: Jaamarin Aamu-Usva, CC, BOS, (SERT, VSP)

Turenki 12.5. Reijo Tuovinen, FIN
Cardigan: Russet Rascal BD2, resCC (PU2, vaSERT), Floatin' Ffranc Francon, BD4, (PU4, )

Harjavalta 12.5. Liliane de Ridder-Onghena, B
Cardigan: Picked Pard BOB (ROP),  United Unison BD3, resCC (PU3 vaSERT)

Moscow 5.5. Scherbakova, RUS
Cardigan: Ultimate Unity JunCC, (JunSERT)

Lahti 28.4. Jaana Hartus, FIN / Rainer Vuorinen, FIN
Cardigan: Kitimat BOB, CACIB, BIG3, (ROP, CACIB, RYP 3),
Double Dream BOS-vet (VSP-vet)
Lappeenranta 8.4. Lena Danker, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum, CC, BOB, BIG4 (SERT, ROP, RYP4), 
United Unison BD2, resCC (PU2 vaSERT), Picked Pard BD4 (PU4),  Matey Marvel BOS, (VSP), Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP) 


Tampere 25.3. Alison Benson, GB
Cardigan: Kitimat BOB, CACIB, (ROP, CACIB), Variant Vixen BB3 res.CC (PN3, vaSERT), Breeding group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
Cruft's 9.3.2007 N. Mortimore, GB
Cardigan: Kitimat 2. in open class

Moscow 10.2. Zlatko Kraljic
Cardigan: Northern Nova BOB, CC, Champion of Federation


Moscow 3.2. Gorbachevski, RUS
Cardigan: Ultimate Unity JunCC, BOB (JunSERT, ROP)

Turku 27.1. Alice Christensen, DK
Cardigan: Droll Demon  BD3, BOB-vet (PU3, ROP-vet),  Double Dream BB2, BOS-vet (PN2, VSP-vet)

2006
Geestland -cardigans in The cardigan of the year  results - Geestland-cardiganit Vuoden cardigan tuloksissa:
(This year listed only those whos results has been sent to the club-Tänä vuonna listattu vain erikseen seuralle ilmoitetut tulokset)

The cardigan of the year: Geestland's Kitimat

Males - Urokset:
2. 
Welshtian Aconitum  98/5
5. Geestland's Droll Demon 77/5

 

 

 

Females - Nartut:
1. Geestland's Kitimat 128/5
4. Geestland's Matey Marvel 70/5
6. Hashfan Five December 66/5
14. Geestland's Fave Rave 36/1
17. Geestland's Ormolu Option 21/3
18. Geestland's Balmy Mackinlay 17/2
19. Geestland's Quite a Quiz 9/1
20. Geestland's Rosy Relish 7/1
Young cardigans - Nuoret:
3.
Welshtian Aconitum 41/5
7.
Hashfan Five December 33/5






Veterans - Veteraanit:
2.
Geestland's Droll Demon 40/5
3.
Geestland's Balmy Mackinlay 20/4
7.
Geestland's Double Dream 6/1

Broods-Jalostusnartut:
1. Geestland's Fave Rave 254/5
3. Geestland's Jewett 159/4
10. Mandastamm Ballyhoo 124/3
12. Geestland's Balmy Mackinlay 107/3
13. Geestland's Fen Fire 104/3
17. Geestland's Done for Newcard 88/1
18. Geestland's Kinkora 66/1
Studs - jalostusurokset:
12. Geestland's Hitchhiker 116/2
18. Geestland's Highflyer 71/3
in Sweden - Ruotsissa
1. Geestland's Feisty Filly 205/3
in Sweden - Ruotsissa
3. Geestland's North Nereus 126/5