SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2008:

Vilnius Lithuania 21.12. 
Hans E.Pedersen, DK
Cardigan:  Picked Pard  CC,CACIB, BOB,  
(SERT, CACIB, ROP)

 

Vilnius Lithuania 20.12. 
Ove Germundsson, S
Cardigan:  Picked Pard  CC,CACIB, BOB, LTU CH 
(SERT, CACIB, ROP, LTU MVA)

 

Helsinki 13.12. Elina Haapaniemi, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum CACIB, BOB, W-08 (CACIB, ROP,V-08)
Kitimat CACIB, BOS, W-08 (CACIB, VSP,V-08)

 

 


Picture from Champion of Champions 2007 Show

Jyväskylä 22.11. John Wauben, NL
Cardigan:Kitimat CACIB, BOS (CACIB, VSP), Vulpine Version BD2, CC, res.CACIB, FIN CH (PU2, SERT, VACA, FIN MVA)

 

Seinäjoki 25.10 Ove Germundsson, S
Cardigan: Jaamarin Aamu-Usva 
BOB, CACIB, INT CH (ROP, CACIB, KANS MVA)
Welshtian Aconitum
  BD2 res.CACIB (PU2 VACA)

 

Budapest, HU EuW-08 5.10.2008
Cardigan: Welshtian Aconitum  BD2 res.CACIB (PU2 VACA)

 

Kongsvinger, Norway 4.10. Alcrudo Rafael Malo, E
Cardigan:  Picked Pard  CC,CACIB, BOB, N CH (SERT, CACIB, ROP, N MVA)
 Quite a Quiz
CC,CACIB, BOS, N CH (SERT, CACIB, VSP, N MVA)

 

Eckerö 28.9. Leif Lehmann Jörgensen, DK
Cardigan:  Picked Pard  CACIB, BOB, BIG4,  (CACIB, ROP, RYP4), Welshtian Aconitum BD2resCACIB (PU2,VACA), 
  Droll Demon BD4,  BOB-vet (PU4, ROP-vet), Kitimat CACIB, BOS (CACIB, VSP), Fave Rave BB3, BOS-vet (PN3, VSP-vet), Tyhjätaskun Enklaavi BB4, resCC, resCACIB
(PN4, vaSERT, VACA)

 Breeding Group BOB, BIS4 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS4)

 

Wroclaw, Poland 28.9.
Cardigan: 
Solo Song

CC, CACIB PL CH

Hyvinkää 20.9. Louise Gävert-Asplund, S
Cardigan: Hashfan Five December  BOS (VSP)

 

Randböldal, Denmark 6.9. Corgi specialshow
Kevin Dover, GB
Cardigan: Vulpine Villain CC, DK CH (SERT, DK MVA)

Helsinki 6.9. Per Svarstad, S
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB, BIG3 ( ROP, RYP3)

Luxenburg 6.9. Hans Almgren, S
Cardigan: Kitimat CC, L CH (SERT, L MVA)

 

Porvoo 30.8. Zoran Brancovicg, RS
Cardigan: Untold Unity BB3 (PN3)

 

Varkaus 24.8. Marja Talvitie, FIN
Cardigan:  Matey Marvel, BOB, BIG4,  (ROP, RYP4), Welshtian Aconitum BOS (VSP), Vulpine Version  BD2 CC,  (PU2 SERT ) 
  Droll Demon BD3,  BOB-vet (PU3, ROP-vet)

 

 

Valkeakoski 24.8.Rita Kadike-Skadina, LV
Cardigan: Hashfan Five December CC, BOB, FIN CH

 

Hämeenlinna 23.8. Seamus Oates, IRL
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB, CACIB (ROP, CACIB),
  Droll Demon BD2, BOB-vet (PU2, ROP-vet)

 

Saarijärvi 10.8. Sheila Polk, USA
Cardigan: Untold Unity BOB (ROP), Orso for Geestland BD2, res.CC (PU2, vaSERT)

 

 

Nokia 9.8. Beata Petkevica, LV
Cardigan: Untold Unity CC, FIN CH, (SERT, FIN MVA), Divine Dude BOS, BOS-vet (VSP, VSP-vet),  Droll Demon BD3 (PU3)

 

Hat trick again!  
in 3 international shows in Kuopio

 

Hattutemppu taas! 
3 KV näyttelyä Kuopiossa

           2.8.                                                                                 3.8.

            
1.8. Soile Bister, FIN / Göran Bodegård, S   BOB, CACIB (ROP, CACIB)Welshtian Aconitum + BIG1 (RYP1)1.8.
                                                                    BOS, CACIB
(ROP, CACIB) Kitimat
2.8. Charlotte Höier, DK                              BOB, CACIB (ROP, CACIB)Welshtian Aconitum  
                                                                    BOS, CACIB
(ROP, CACIB) Kitimat
                                                                    2.8.  Picked Pard BD3 (PU3), Winner Whoop BB2, CC (PN2, SERT)
                                                                    Breeders Croup BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

3.8. Judy Docksey, AUS                              BOB, CACIB (ROP, CACIB)Welshtian Aconitum
                                                                    BOS, CACIB (ROP, CACIB) Kitimat

 

Ypäjä 19.8. Karl-Erik Johansson, S
Cardigan: Picked Pard BOS (VSP), United Unison BD4, (PU4)
Pembroke: 
Zaraza BB3, CC, (PN3, SERT), Zaria BB4, res.CC (PN4 vaSERT)

 

 

Karjaa 13.7. Hans Lehtinen/Marja Talvitie
Cardigan: Untold Unity CC, BOB, BIG3  (SERT, ROP, RYP3)

Mikkeli 5.7. Leni Finne, FIN
Cardigan: Quite a Quiff CC, FIN CH

 

World Dog Show 4.7. Harry O'Donoghue, IRL
Cardigan: CH Class M: Exc4 Welshtian Aconitum, Open Class M: Exc4 Picked Pard, Exc Mythic Minx, United Unison, CH Class F: Exc1 CACIB WW-08 Kitimat, Exc4 Matey Marvel, Veteran Class F: Exc2,  Fave Rave, Junior Class F: Exc  Phi-Vestavia I Love Beryllos  

 

Stockholm Corgi Spec. 3.7. Allan Taylor, GB
Cardigan: CH Class M: Exc2 Welshtian Aconitum, CH Class F: Exc1 Kitimat, Exc2 Matey Marvel, Veteran Class F: Exc1, BOB-vet Fave Rave, Open Class M: Exc Picked Pard, Mythic Minx, Junior Class F: Exc Winner Whoop, Phi-Vestavia I Love Beryllos  

Järvenpää 28.6. Marja Talvitie, FIN
Cardigan:  Welshtian Aconitum BOB (ROP), Untold Unity BB2, res.CC,  (PN2, vaSERT)

 

Forssa 15.6. Rajko Rotner, Slovenia
Cardigan Picked Pard BD2, res.CACIB (PU2,VACA), United Unison BD4 (PU4)
Harjavalta 8.6. Pjotr Krol, P
Cardigan: United Unison CC, FIN CH (SERT, FIN MVA), Picked Pard BD2 (PU2), Winner Whoop BB3 (PN3)



Tuuri 8.6. Elina Ruskovaara, FIN
Cardigan: Orso for Geestland BOB-puppy (ROP-pentu), Legit Logo BOB (ROP), 


Ruovesi Corgi Spec. 7.6. Jean Lanning, GB
Cardigan:
:Kitimat BOB, BIS (ROP, BIS), Welshtian Aconitum, BOS ( VSP), Variant Vixen BB2, CC (PN2, SERT)
Breeding Group BOB, BIS2 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS2)
Welshtian Aconitums
progeny group  BOB, BIS2  (Jälkeläisryhmä ROP, BIS2 )


Hamina 25.5. Elina Tan-Hietalahti, FIN
Cardigan: Untold Unity CC, resCACIB (SERT, VACA)

Horsens,DK 24.5.Glenda Cook,AUS
Cardigan: Vulpine Villain CC (SERT)

Kangasniemi 24.5. Ritva Raita, FIN
Cardigan: Vulpine Version CC, BOB (SERT, ROP)

 

Helsinki 24.5. Ferelith Somerfield, GB
Cardigan: Kitimat CACIB, BOB (CACIB, ROP), Welshtian Aconitum BD2, res.CACIB (PU2, VACA)

 

Joensuu 18.5. Anneli Sutela, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB (ROP), Picked Pard BD3 (PU3)

Joensuu 17.5. Leni Finne, FIN
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB (ROP), Picked Pard BD2 (PU2)
 

 
Pori 17.5. Valentina Ivanishcheva, RUS
Cardigan: Winner Whoop CC, BOS (SERT, VSP)
Pembroke: Arctic Arcanum BD2, CC, FIN CH (PU2, SERT, FIN MVA)

 

Rauma 11.5. Roberto Schill, R
Pembroke: Zaria BB2 res.CC (PN2 vaSERT)

 

Viitasaari 4.5. Reijo Tuovinen, FIN
Cardigan: Picked Pard BOB (ROP), United Unison BD4, (PU4)

 

Parikkala 4.5. Elina Ruskovaara, FIN
Cardigan: Mythic Minx BOB (ROP)

 

Vaasa 27.4. Marija Kavcic, Slovenia
Cardigan: Divine Dude BOB-vet (ROP-vet), Orso for Geestland BOB-puppy (ROP-pentu)

 

Lahti 26.4. Gunnel Holm, FIN
Cardigan:  Welshtian Aconitum CACIB, BOB, (CACIB, ROP) Kitimat CACIB, BOS (CACIB, VSP)

Harstad, Norway 19.4. Leni Finne, FIN
Cardigan: Mythic Minx CC, CACIB, BOS, N CH (CC, CACIB, VSP, N MVA)
Rakvere, Estonia 5.4. Igoris Zizevskis, LTU
Cardigan: Mythic Minx BOB, BIG1, EST CH (ROP, RYP1, EST MVA)

 

Rovaniemi 22.3. Elina Hietalahti, FIN
Cardigan: Wanton Whoop CC, BOB (SERT, ROP)

 

Tampere 15.3. Per Kristian Andersen, N
Cardigan: Kitimat CACIB, BOS, Welshtian Aconitum res.CACIB, BD2

 

Crufts 8.3. Simon Parsons, GB
Cardigan: Kitimat Open Clas VHC (5.)

 

Ylihärmä 23.2. Paula Heikkinen-Lehkonen, FIN
Cardigan: Picked Pard BOB (ROP), Quest of Game BD3 res.CC, (PU3, vaSERT), United Unison BD4, (PU4)
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
Lahti 20.1. Matti Tuominen, FIN
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos BB2, CC

 

Göteborg, Sweden 6.1. Liz Cartledge, GB
Cardigan: Kitimat CACIB, BOS, SW-08, (CACIB, VSP, SV-08) Welshtian Aconitum CACIB, BOB, SW-08, (CACIB, ROP, SV-08), Jaamarin Aamu-Usva BB3 (PN3)

Göteborg, Sweden 3.1. Göran Bodegård, S
Cardigan: Kitimat CACIB, BOB,(CACIB, ROP), Welshtian Aconitum CC, CACIB, BOS, S & INT CH, (SERT, CACIB, VSP, S & KANS MVA) Jaamarin Aamu-Usva BB3 (PN3)

Geestland -cardigans in The cardigan of the year 2007 results - Geestland-cardiganit Vuoden cardigan 2007 tuloksissa:
(Also this year listed only those whos results has been sent to the club-Tänäkin vuonna listattu vain erikseen seuralle ilmoitetut tulokset)

The cardigan of the year 2007: Geestland's Kitimat

Dogs - Urokset:

Bitches - Nartut:

Young cardis - Nuoret:

Veterans - Veteraanit:

Unofficiel - epävirall.
Broods - Jalostusnartut

Unofficiel - epävirall.
Studs-Jal.urokset

1.Welshtian Aconitum 1. Kitimat. 1.Welshtian Aconitum 3.Divine Dude 1.Fave Rave 4. Hitchhiker
5. Divine Dude 3.Double Dream 5.United Unison 4.Double Dream 2.Mandastamm 5.Fabulous Fortune
8. Droll Demon 5.Matey Marvel 8.Variant Vixen 7.Droll Demon    Ballyhoo 10.Picked Pard
9. Picked Pard 7. Jaamarin 10.Untold Unity 5.Jewett
10.United Unison     Aamu-Usva 14.Winner Whoop 7.Lambent Lulu
15.Legit Logo 8.Variant Vixen 9.Blondie's Prima
17.Mythic Minx 10.Untold Unity    Donna
19.Russet Rascal
13.Hashfan Five
     December 
18.Fen Fire
      

In Sweden:  Broods - Jalostusnartut: 1. Geestland's Feisty Filly
                     Studs-Jal.urokset  2. Geestland's North Nereus
                    
Veterans - Veteraanit: 2. Geestland's Fave Rave