SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2009:

Helsinki NordW-09 13.12 Jeff Horswell, GB
Cardigan: Untold Unity CACIB, BOS, NordW-09 (CACIB, VSP, PMV-09), Welshtian Aconitum BD2, resCACIB (PU2, VACA), Winner Whoop BB2 res.CC (PN2, VACA), Vulpine Version BD4 (PU4), Fave Rave  BOB-vet
 (ROP-vet), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)


 

Untold Unity

Helsinki W-09 12.12. Dan Ericsson, SE
Cardigan: Untold Unity CACIB, BOS, W-09 (CACIB, VSP, V-09), Welshtian Aconitum BD2, resCACIB (PU2, VACA) Winner Whoop BB2 res.CC (PN2, VACA), Kitimat BB3, Fave Rave BOB-vet (ROP-vet), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

Fava Rave

Turku 29.11. Joe Daidone, AUS
Cardigan: Winner Whoop CACIB, BOS (CACIB, VSP), Fave Rave BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet), Dreamscape BOB-puppy (ROP-pentu),
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

 
Jyväskylä 22.11. Simon Parsons, GB
Cardigan: Picked Pard   BD2, res.CACIB (PU2 VACA)

 

 
Tarto, EE 8.11. Anna Redlicki, PL
Cardigan:
Picked Pard   BD2, res.CACIB (PU2 VACA), Quite a Quiz BB2, res.CACIB (PN2 VACA), , Carbon Black BOB-puppy (ROP-pentu)

 

 
Tarto, EE 7.11. Ewa Mosiman, CH
Cardigan: Picked Pard   BD2, res.CACIB,(PU2, VACA) Quite a Quiz BOS, CC, CACIB, EE&Balt CH (VSP, SERT, CACIB, EE & Balt MVA)  Carbon Black BOB-puppy (ROP-pentu)
 
Pembroke: Zaria BB4, (PN4), 

 

Quite a Quiz

Vilna, LT 25.10 Geir Nordahl Pedersen, NL
Cardigan: Legit Logo  CC, CACIB, BOB, LT CH (SERT, CACIB, ROP, LT MVA)

 

 
Vilna, LT 24.10 ElenaRuskovaara, FI
Cardigan: Legit Logo BM2 res.CACIB (PU2, VACA)

 

 
Seinäjoki 24.10. Anna Törnlöv, S
Cardigan: Orso for Geestland CC, CACIB, BOB (SERT, CACIB, ROP)

 

Orso

Siauliai, Lithuania, 18.10. Nijole Zeniene, LT
Cardigan: Picked Pard   BOB (ROP), Quite a Quiz BB1, CC, LT CH (PN1, SERT, LT MVA)

 

 

Valmiera, Latvia, 17.10. Rony Doedijns, NL
Cardigan:Picked Pard  CC, BOB LV CH ( SERT, ROP, LV MVA), Quite a Quiz  CC, BOS, LV CH (SERT, VSP, LV MVA)  

 

 

Dortmund, D 17.10. Christoffer Habig, D
Cardigan: Welshtian Aconitum CH class EXC3, Matey Marvel, CH class EXC1 CC

 

 
Dortmund, D, Bundessieger 16.10. Hans Häberli, CH
Cardigan: Welshtian Aconitum CC BOB VHDBSg-09 (SERT, ROP, VHDBSg-09), Matey Marvel, CH class EXC3

 

 

Eckerö 25.9. Stephen Hall, GB
Cardigan: Kitimat CACIB, BOB, BIG1(CACIB, ROP, RYP1) Fave Rave BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet), Welshtian Aconitum   CACIB, BOS, (CACIB, VSP), Droll Demon BD2, BOS-vet (PU2, VSP-vet), Blondie's Dejavue BD3, CC (PU3, SERT), Zobia BB4 (PN4) ,
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
 
Pembroke: Zaria BB2, res.CACIB, (PN2, VACA), True Trinket  BOB-vet, ( ROP-vet)

Tampere 19.9. Ruth Wagner, L
Cardigan: Droll Demon BD3, BOS-vet (PU3, VSP-vet), Zermatt BD4 res.CC (PU4, vaSERT), Winner Whoop BB3, 
Breeding Group BIS4, (Kasvattajaryhmä BIS4)

 

Porvoo 12.9. Jo Schepers, NL
Cardigan: Zeilah BB3 (PN3)

 

Vantaa 6.9. George Kostopoulos, GR
Cardigan: Droll Demon BOB, BOB-vet (ROP, ROP-vet),Fave Rave BOS, BOS-vet, (VSP, VSP-vet), Winner Whoop BB2, CC, FI CH (PN2, SERT, FI MVA), Zeilah BB3, res.CC (PN3, vaSERT)
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
                                                                   

 

Winner Whoop

Tervakoski 29.8. Giuseppe Alessandra, I
Cardigan: Untold Unity CACIB, BOB,  (CACIB, ROP)

 

Untold Unity

Turku 9.8. Tuula Pratt, FI
Cardigan: Upward Unity CC, BOB, FI CH (SERT, ROP, FI MVA),
Fave Rave BB2
, BOB-vet, (PN2, ROP-vet)

 

Upward Unity

Mäntyharju 8.8. Saija Juutilainen, FI
Cardigan: Welshtian Aconitum   BOB, BIG3, (ROP, RYP3)

 

Pori 1.8. Lesley Chalmers, NZ
Cardigan: Quite a Quiz BB2, res.CACIB (PN2, VACA)

 

Cardigan:
Split, Kroatia 23.7. Barbka Novak 
Welshtian Aconitum
CC,BOB (SERT, ROP),  Matey Marvel, res.CC (vaSERT)

Split, Kroatia 24.7. Carlos Renau, E
Welshtian Aconitum CC,CACIB, BOB, (SERT, CACIB, ROP) Matey Marvel, CC, CACIB (SERT, CACIB) 
Split, Kroatia 25.7. Marja Talvitie, FI
Welshtian Aconitum CC, BOB, (SERT, ROP),  Matey Marvel, res.CC (vaSERT)
Split, Kroatia 26.7. Jorge Nallem
Welshtian Aconitum CC, CACIB, BOB,(SERT, CACIB, ROP),  Matey Marvel, CC, CACIB (SERT, CACIB)  

 

Mlada Boleslav 19.7. Chech Republic, Edith Soltesz
Cardigan: Solo Song Chech Republic Corgi Club Winner

 

Oulu 19.7.Anca Giura, R
Cardigan:Picked Pard  CACIB, BOB (CACIB, ROP)

 

Oulu 18.7.Jean-Claude Klein, F
Cardigan:Picked Pard BD2, CACIB (PU2, CACIB)

 

Karjaa 12.7. Bo Skalin, SE
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB ( ROP),

 

 
Piteå, Sweden 5.7. Tuula-Maija Tammelin, DK
Cardigan:Picked Pard BD3, CACIB (PU3, CACIB)

 

Kokkola 4.7. Roland Forss, SE
Cardigan: Zeilah BB2, CC (PN2, SERT)

 

Haparanda Swedish Corgi Spec. 4.7. Julia Swann, GB
Cardigan:Picked Pard CC, BOS, S&NORD CH (SERT,VSP, S&POHJ MVA)

 

Picked Pard

Ogre, Latvia 28.6. Beata Petkevica
Cardigan: Solo Song CC, BOB, (SERT, ROP)

Hämeenlinna 27.6. Irina Poletaeva
Pembroke: Zaria BB4, (PN4)

Pärnu, Estonia 27.6. Astrid Lundava, EE
Cardigan: Solo Song CC, CACIB, BOB, EE CH (SERT, CACIB, ROP, EE CH), Picked Pard BD2, resCACIB (PU2, VACA), Quite a Quiz BB3 (PN3)

Helsinki Corgi Spec. 13.6. Marieann Gladstone, USA bitches/nartut
 Steven Gladstone, USA dogs/urokset
Cardigan:
 Fave Rave BOB, BIS2 BOB-vet, BIS1-vet(ROP, BIS2, ROP-vet, BIS1-vet), Droll Demon BOS, BOS-vet (VSP, VSP-vet), Kitimat BB2, CC (PN2), Mythic Minx  BD3
Breeding Group BOB, BIS2 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS2)
Welshtian Aconitums
progeny group  BOB, BIS2  (Jälkeläisryhmä ROP, BIS2 )

 Pictures - Kuvia 

 

Bitches:                                                
Puppy 4 HP Bright Bride
Jun Exc Zeilah
Ch Exc1 Kitimat  
      Exc 2 Untold Unity  
      Exc 3 Jaamarin Aamu-Usva
Vet Exc1 Fave Rave
      Exc 3 Cachet Celeste
      Exc 4 Exact Elite
Dogs:
Interm Exc 4 Orso for Geestland
Ch Exc1 Mythic Minx 
      Exc 3 Picked Pard
      Exc 4 Welshtian Aconitum
     
Exc   
Legit Logo  
Vet Exc1 Droll Demon  
      Exc 3 Ipso Facto
Tuuri 7.6. Leni Finne, FI
Cardigan: Legit Logo BOS,  (VSP)

 

Salo 6.6. Igor Selimovic, Kroatia
Pembroke: Zaria BB2, (PN2), Deep Delight BB4, (PN4)

 

Mänttä 31.5. Ritva Raita, FI
Cardigan: Welshtian Aconitum   BOB,(ROP), Orso for Geestland BD3, CC (PU3, SERT)
Pembroke: Zaria BOS, CC, FI CH (VSP, SERT, FI MVA), Deep Delight BB4, (PN4)

 

Zaria

Rauma 24.5. Anita Whitmarsh, SE
Cardigan: Welshtian Aconitum   BOB,(ROP), Blondie's Dejavue BD2, CC (PU2, SERT)
Pembroke: Exotic Emmet BB4, res.CC (PN4, vaSERT)

Aconitum

Helsinki 23.5. Leif Wilberg, NO
Cardigan: Untold Unity CACIB, BOB, (CACIB, ROP), Phi-Vestavia I Love Beryllos BB2 res.CACIB (PN2, VACA), Welshtian Aconitum  CACIB, BOS  (CACIB, VSP), Mythic Minx BD4 (PU4) 

Untold Unity

   
Mänttä 31.5. Ritva Raita, FI
Cardigan: Welshtian Aconitum   BOB,(ROP), Orso for Geestland BD3, CC (PU3, SERT)
Pembroke: Zaria BOS, CC, FI CH (VSP, SERT, FI MVA), Deep Delight BB4, (PN4)

 

Zaria

Rauma 24.5. Anita Whitmarsh, SE
Cardigan: Welshtian Aconitum   BOB,(ROP), Blondie's Dejavue BD2, CC (PU2, SERT)
Pembroke: Exotic Emmet BB4, res.CC (PN4, vaSERT)

Aconitum

Helsinki 23.5. Leif Wilberg, NO
Cardigan: Untold Unity CACIB, BOB, (CACIB, ROP), Phi-Vestavia I Love Beryllos BB2 res.CACIB (PN2, VACA), Welshtian Aconitum  CACIB, BOS  (CACIB, VSP), Mythic Minx BD4 (PU4) 

Untold Unity

Jämsä 21.5. Veli-Pekka Kumpumäki, FI
Pembroke: Zaria BB2, res.CC, (PN2, vaSERT), Deep Delight BB3, (PN3)

 

Salo 17.5. Jaana Hartus, FI
Cardigan: Upward Unity BB2, CC (PN2, SERT)

 

 

Jaamarin Aamu-Usvas INT CH titel has been confirmed.
She is now INT&NORD&FIN&S&DK&BLR CH KbhW-07 
Jaamarin Aamu-Usva
n KANS MVA titteli on vahvistettu. Usva on nyt
KANS&POHJ&FIN&S&DK&BLR MVA KbhW-07 

 


 Aamu-Usva

Harjavalta 9.5. Petru Muntean, R
Cardigan: Upward Unity CC, BOB (SERT, ROP), Blondie's Dejavue BD2, res.CC (PU2, vaSERT)
Pembroke: True Trinket BB2, BOB-vet, BIS-vet 4,(PN2, ROP-vet, BIS-vet4)(Miodrag Vretenicic, Montenegro), Deep Delight BB4, (PN4)
Breeding Group (Kasv.ryhmä) BOB, BIS3 (ROP, BIS3) (Salvatore Tripoli, I)


Upward Unity

 

Dortmund, Europasieger -09 3.5.
Cardigan: Welshtian Aconitum 2xCC, CACIB, BOB EuW-09 (2xSERT, CACIB, ROP, EuV-09 ) 
Matey Marvel, 2x CC, CACIB, BB, EuW-09
(2xSERT, CACIB, PN1, EuV-09)

 

Dortmund, Germany, Britische Hütehunde 1.5. Rolf Blessing, D
Cardigan: Welshtian Aconitum CC, BOB (SERT, ROP) 
Matey Marvel,
CC, BB, (SERT PN1)

 

Satu Mare, Romania 26.4. Sandor Szabo, HU
Cardigan: Solo Song CC, CACIB, BOB,  (SERT, CACIB, ROP)

 

Lahti 26.4.
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB, CACIB (ROP, CACIB) Phi-Vestavia I Love Beryllos  BOS, CACIB (VSP, CACIB) Picked Pard BD2 resCACIB 
(PU2, VACA)

 

Satu Mare, Romania 25.4.2009 Cristian Stavarache, R
Cardigan: Solo Song CC, CACIB, BOB, R CH (SERT, CACIB, ROP, R CH)

 

Vaasa 25.4. Wera Hübenthal, N
Cardigan: Legit Logo BD2, resCACIB (PU2VACA)

 

Lappeenranta 13.4. Elena Ruskovaara, FI
Cardigan: Matey Marvel, BOB, (ROP), Phi-Vestavia I Love Beryllos  CC, FI CH, (SERT, FI MVA)

 

Rakvere, Estonia 4.4. Livija Vaitkeviciene, LT/Igoris Zizevskis, LT
Cardigan:  Picked Pard CC, BOB, BIG3, EE CH, (SERT, ROP, RYP3, EE MVA), Zobia JUN CC, BOB JUN (JUN SERT, ROP JUN)

 

Tampere 14.3. Ray Greer, NZ
Cardigan: Welshtian Aconitum BOB, CACIB (ROP, CACIB),  Mythic Minx BD4 (PU4), Divine Dude BOB-vet (ROP-vet),Phi-Vestavia I Love Beryllos  resCC, CACIB, (vaSERT, CACIB),


 
 
Tuusniemi 21.2. Gert Christensen, DK
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos  CC, BOB, (SERT, ROP), Picked Pard BD2, Zobia BB3

 

Turku 24.1. Anne Indergaard, N
Cardigan: Welshtian Aconitum BD2(PU2), Kitimat BB2,CACIB (PN2,CACIB), Quite a Quiz BB4(PN4), Exact Elite BOB-vet (ROP-vet), Another Ace BOB-puppy (ROP-pentu)
Breeding Group BOB  (Kasvattajaryhmä ROP)

 

Lahti 18.1. Anukka Paloheimo, FIN
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos  CC, BOS, (SERT, VSP)

 

 

Kajaani 10.1. Anneli Sutela, FIN
Pembroke: Zaria CC, CACIB, BOS (SERT, CACIB, VSP)

 

Zaria

Geestland -cardigans in The cardigan of the year 2008 results - Geestland-cardiganit Vuoden cardigan 2008 tuloksissa:
(Also this year listed only those whos results has been sent to the club-Tänäkin vuonna listattu vain erikseen seuralle ilmoitetut tulokset)

The cardigan of the year 2008
Welshtian Aconitum
and BOS cardigan Geestland's Kitimat

Dogs - Urokset:

Bitches - Nartut:

Young cardis - Nuoret:

Veterans - Veteraanit:

Unofficiel - epävirall.
Broods - Jalostusnartut

Unofficiel - epävirall.
Studs-Jal.urokset

1.Welshtian Aconitum 1. Kitimat. 8.Winner Whoop 3.Droll Demon 1.Fave Rave 1.Welshtian Aconitum
4.Picked Pard 6.Untold Unity 13.Phi-Vestavia I   5.Divine Dude 3.Lambent Lulu 6. Hitchhiker
10. Droll Demon 10.Phi-Vestavia I         Love Beryllos 7.Fave Rave  4.Jewett 9.Picked Pard
11.Vulpine Version      Love Beryllos 12.Mandastamm
12.United Unison 17. Matey Marvel      Ballyhoo
16. Divine Dude 19.Variant Vixen   16.Jaamarin
20.Fave Rave       Aamu-usva

17.Gleam of Glory