SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2010:

BIS1 Breeding Group Salo 9.5.

BIS4 Breeding Group Salo 9.5.

 

 

 

Helsinki W-10 12.12. Gunnel Holm, FI
Cardigan: Kitimat BOB-vet (ROP-vet), Untold Unity BB4 (PN4)
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

 
Helsinki Winner 11.12. Alan Matthews, IRL
Cardigan Legit Logo BOS-vet (VSP-vet), Fave Rave BB3, BOB-vet (PN3, ROP-vet), Kitimat  BB4 (PN4)
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

 
Jyväskylä 13.11. Anneli Sutela, FI
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos CACIB, BOB (CACIB, ROP) Welshtian Aconitum BD2 res.CACIB (PU2 VACA), Kitimat BB2, BOB-vet, Legit Logo BOS-vet, (VSP-vet)
 Pembroke: Deep Delight BB3 (PN3)

 

 
Lahti 31.10. Tuula Pratt, FI
Cardigan: Welshtian Aconitum  CACIB, BOB, (CACIB, ROP),  Electro Shock BD3, CC (PU3, SERT)

 

Seinäjoki 23.10. Beata Petkevica, LV
Cardigan: Welshtian Aconitum  CACIB, BOB, BIG4 (CACIB, ROP, RYP4) , Winner Whoop CACIB, BOS  (CACIB, VSP), Fave Rave BB2, BOS-vet (PN2, VSP-vet), Electric Effect BB4, CC (PN4, SERT)
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

Turku Corgi Spec. 9.10. dogs/urokset Nash Parker,USA,bitches /nartut Marilyn van Vleit USA
Cardigan: Puppies 7-9 months, Electro Shock 1 KP, Electric Effect 2 KP, Welshtian Aconitum  BD2 (PU2), Phi-Vestavia I Love Beryllos Ch1 BB1 BOS (PN1 VSP), Urdan Unity BB4 res.CC,(PN4 vaSERT), Winner Whoop Ch Exc2, Kitimat vet Exc1, BB2, BOB-vet, BIS2-vet, (PN2, ROP-vet, BIS2-vet) Fave Rave vet Exc2, Exact Elite vet Exc4, Breeding Group BOB, BIS2, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS2)
 

 

 
Eckerö 25.9. Birgitta Svarstad, SE
Cardigan: Kitimat BOS, BOB-vet, BIS3-vet (VSP, ROP-vet, BIS3-vet ), Phi-Vestavia I Love Beryllos BB2, CACIB,  (PN2, CACIB) , Fave Rave BB3, (PN3), Winner Whoop BB4, res.CACIB  (PN4, VACA), Welshtian Aconitum  BD3 (PU3),
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)    

Pembroke: Zaria BB2  res.CACIB,  ( PN2,VACA), True Trinket BOB-vet, (ROP-vet)
Breeding Group 2HP, (Kasvattajaryhmä 2KP)
 

 

 
Karkkila 25.9. Joanna Adamowska, PL
Cardigan: Zermatt BD2, CC

 

Tervakoski 28.8. Jaana Hartus, FI
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos CACIB, BOB (CACIB, ROP) , Fave Rave BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet), Winner Whoop BB4 (PN4), Picked Pard   BD4 (PU4)    

 

 
Turku 14.8. Igor Selimovic, HR
Cardigan: Picked Pard  BOS (VSP), Fave Rave BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet), Upward Unity  BB3 (PN3), Blondie's Dejavur BD4 (PU4), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
Pembroke: Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

 

Swedish Corgi Spec.  Morokulien 8.8. Tracy Irving, GB
Cardigan: Kitimat BOB, BOB-vet, BIS1-vet (ROP, ROP-vet, BIS1-vet ), Upward Unity BB5 (PN5), Breeding Group BOB, BIS1, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS1)

 

Norwegian Corgi Spec.  Morokulien 7.8. Fran Fricker, GB
Cardigan: Kitimat   BOB-vet, BIS1-vet (ROP-vet, BIS1-vet ), Upward Unity CH cl 1.
Breeding Group BOB, BIS1, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS1)
Pembroke:
Tracy Irving, GB:
 Zaria CH cl 1, BB3 (val 1/1 SA, PN3)

 

Nokia 7.8. Irina Poletaeva, FI
Cardigan: Winner Whoop BOB, (ROP), Legit Logo BOS (VSP),  Fave Rave BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet), Zeilah BB3, CC (PN3, SERT), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

 
Kuopio 6.8. Dina v. Hahn, D
Cardigan: Velvet Vixen CC, CACIB, BOS,  (SERT, CACIB,VSP)
 
 
Forssa 4.7. Irina Poletaeva, FI
Cardigan: Picked Pard  BOB (ROP)
Pembroke
: Deep Delight BOS, (VSP)

 

Herning DK WW-10 24.6. Knut Sigurd Wilberg, GB
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos  EXC3

 

 
Herning DK Corgi spec.23.6. Carole Smedley, GB
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos  CC BOS DK&Nord CH

 

Aura 12.6. Per-Erik Wallin, SE/BIS-vet Dubravka Reicher, HR
Cardigan: Kitimat BOB, BOB-vet, BIS4-vet (ROP, ROP-vet, BIS4-vet ), Picked Pard  BOS (VSP), Carbon Black  BD3 res.CC, (PU3 vaSERT), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
 Pembroke: Deep Delight BB2, (PN2),  Zaria BB4 (PN4)
 
 
Joensuu 30.5. Jose Cabral, PO
Cardigan: Cloudy Star CC, BOS (SERT, VSP)

 
 
Vyborg, Russia 29.5. Marina Ostrovski, RUS
Cardigan: Picked Pard  CC,  BOB, RUS CH (SERT, ROP, RUS MVA), Upward Unity CC, BOS, RUS CH (SERT,VSP, RUS MVA),
 
 
Harjavalta 29.5 Ewa Buglad, PL/BIS BG Salvatore Giannone,B
 Cardigan: Yamada CC, BOS, (SERT, VSP) Droll Demon BD4, BOB-vet (PU4, ROP-vet), Fave Rave BB4, BOS-vet (PN4, VSP-vet),  Dreamscape BB3, CC (PN3, SERT), Breeding Group BOB, BIS3 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS3)
 Pembroke: Deep Delight BB3, CC,FI CH (PN3, SERT, FI MVA), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

Helsinki 22.5. Hans Lehtinen, FI
Cardigan: Welshtian Aconitum  BOS (VSP),

 
 
Rauma 16.5. Frank Kane, GB/BIG Päivi Eerola, FI/BIS BG+BIS VET Ligita Zage, LV
Cardigan: Picked Pard  BOS (VSP), Welshtian Aconitum BD4, (PU4), Carbon Black  CC,  ( SERT), Droll Demon  BOS-vet (VSP-vet),  Fave Rave BOB, BIG4, BOB-vet, BIS1-vet (ROP, RYP4, ROP-vet, BIS1-vet ), Dreamscape BB3, CC (PN3, SERT),
Breeding Group BOB, BIS2 (Kasvattajaryhmä ROP, BIS2)
Pembroke: Saija Juutilainen, FI
Bonny Bauble BB2 CC, (PN2 SERT)

BIS1-vet

Mynämäki 15.5. Arne Foss, NO
Cardigan: Welshtian Aconitum  BOS (VSP), Carbon Black  BD3,CC,  (PU3, SERT), Droll Demon BD2, BOS-vet (PU2, VSP-vet),  Kitimat BOB, BOB-vet, (ROP, ROP-vet ), Upward Unity , BB2, (PN2),  Fave Rave BB4 (PN4),
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
Pembroke: Deep Delight BB2 CC, (PN2 SERT)
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

Kangasniemi 13.5. Marja Talvitie, FI
Cardigan: Cloudy Star CC, BOB (SERT, ROP)

 

Salo 9.5. Leila Kärkäs, FI/BIG Päivi Eerola, FI /BIS BG Irina Poletaeva, FI
Cardigan:  Picked Pard  BOS (VSP),  Carbon Black BD3 CC, (PU3 SERT)
Fave Rave BOB, BIG4, BOB-vet (ROP, RYP4, ROP-vet), Droll Demon BD4, BOS-vet (PU4, VSP-vet)
Breeding Group BOB, BIS1, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS1)
 Pembroke
: Deep Delight BB2 CC (PN2 SERT), True Trinket BB4, (PN4)
Breeding Group BOB, BIS4, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS4)

 

Lieksa 9.5. Ritva Raita, FI
Cardigan:  Cloudy Day BB2 res.CC, (PN2, vaSERT)

 

 
Pori 8.5. Dubravka Reicher, HR/ BIS BG Tanya Ahlman-Stockmari, FI
Cardigan: Dreamscape BOS CC (VSP,SERT),  Picked Pard   BD3, (PU3 )
Fave Rave BOB-vet (ROP-vet), Droll Demon BOS-vet (VSP-vet)
Breeding Group BOB, BIS2, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS2)
 Pembroke
: Zaria BOS (VSP)
Breeding Group BOB, BIS4, (Kasvattajaryhmä ROP, BIS4)

 

Lappeenranta 4.4. Gunnel Holm, FI
 Cardigan: Velvet Vixen BOS, CC (VSP, SERT)

 

Stockholm, Sweden 3.4. Hans-Åke Sperne, SE
Cardigan: Phi-Vestavia I Love Beryllos BOS CC,CACIB, SECH (VSP, SERT, CACIB, SEMVA)

 

 
Tampere 20.3. Sean Delmar, IRL/Elina Haapaniemi, FI
Cardigan:   Kitimat BB2, BOB-vet, BIS4-vet, (PN2 ROP-vet BIS4-vet )
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
 

Bö i Telemark, Norway 20.2. Marianne Baden
Cardigan: Dreamboat   BB3 (PN3)
 

Tuusniemi 20.2. Ligita Zage, LV
Cardigan: Cloudy Star CC, BOB (SERT, ROP)

 

Turku 24.1. Leif Herman Wilberg, NO
Cardigan: Upward Unity CACIB, BOS, (CACIB, VSP), Exact Elite BB3 (PN3), Urdan Unity BB4, CC, res.CACIB (PN4, SERT, VACA), Picked Pard   BD4, (PU4 )
Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

Geestland -cardigans in The cardigan of the year 2009 results - Geestland-cardiganit Vuoden cardigan 2009 tuloksissa:
 

Males -Urokset

2. Welshtian Aconitum
4. Picked Pard
5. Droll Demon
13.Mythic Minx
15.Orso for Geestland
18.Blondie's Dejavur
Bitches-Nartut

1.Untold Unity
2.Fave Rave
3.Kitimat
4.Phi-Vestavia I Love Beryllos
7.Winner Whoop
 

Young-Nuoret

7.  Zeilah
12.Blondie's Dejavur
16.Phi-Vestavia I Love Beryllos
21.Zobia

 

Veterans

1.  Fave Rave
3.  Droll Demon
6.  Exact Elite
7.  Ipso Facto
10.Divine Dude
13.Cachet Celeste

Broods

1. Lambent Lulu
2. Fave Rave
7. Balmy Mackinlay
8. Jewett
13.Gleam of Glory
15.Mandastamm Ballyhoo
16.Quite a Quiz
19.Mandastamm Ellenora
24.Actual Acme
Studs

3.  Hitchhiker
4.  Welshtian Aconitum
7.  Picked Pard
9.  Kootenay
18.United Unison