SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2012:

   
Växjö, Sweden 4.11. Oliver Noonan, IRL
Cloudy Moon  CC, SE CH (SERT, SE MVA)
 
Turku 21.10. Veli-Pekka Kumpumäki, FI
Gilded Dreams  CC, CACIB, BOS ( SERT,CACIB, VSP)

 

Eckerö 30.9. Jens Myrman, SE
Kardibroke High Flyer BD4 (PU4), Fave Rave BB2, BOB-vet,
(PN2, ROP-vet), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)
Pembroke: Zaraza BOB-vet (ROP-vet)

 

 
Turku 22.9. Hanne Laine Jensen, DK
Gilded Dreams  CC,BOB (ROP, SERT), Fave Rave BB2, BOB-vet, (PN2, ROP-vet)

 

 
Ronneby, Sweden  11.8. Anthony Keller, IR
Cloudy Moon BD2, CC,   (PU2, SERT)

 

 
Raisio 11.8. Peter Harsanyi, HU
Beryllos Keep In Geestland BB3, Fave Rave BB4, BOB-vet, (PN4, ROP-vet),
Kardibroke High Flyer CC, Picked Pard  BD2, BOS-vet, (PU2, VSP-vet),
 Carbon Black  BD3 (PU3),

 

Nokia 4.8. Beata Petkevica, LV
Fave Rave BOB BOB-vet, (ROP, ROP-vet), Beryllos Keep In BB2,
CC, Orso For BD2 CC, FI CH

                         

Pori 28.7. Marianne Holm, FI
Gilded Dreams BB2 res.CC, res.CACIB (PN2, varaSERT, VACA)

 

Köping, Sweden 22.7. Pedro Sanchez Delerue, PO
Buster Bunny BD4, CC (PU4, SERT)

 

Paltamo 22.7. Veli-Pekka Kumpumäki, FI
Cloudy Day  CC, BOB,  (SERT, ROP)

 

Forssa 15.7. Juha Putkonen, FI
Picked Pard    BOB-vet, (ROP-vet)

 

 
Piteå, Sweden 15.7. Norman Deschuymere, B
Cloudy Star  CC, CACIB, BOB, SE CH (SERT, CACIB, ROP, SE MVA)

 

 
Borås, Sweden, 30.6. Ewa Nielsen, SE
Cloudy Moon BD3, CC,

 

Tuuri 10.6. Saija Juutilainen, FI
 Carbon Black  BOB (ROP), Picked Pard   BOB-vet, ( ROP-vet),

 

 
Riga, Latvia 9.6. Nina Kharatishvili, RU
Cloudy Star  CC, CACIB, BOS, LV CH , (CC, CACIB, VSP, LV MVA)

 

 
Mänttä-Vilppula 3.6. Lena Danker, FI
Quest Of Game BD2, CC, BOB-vet (PU2, SERT, ROP-vet)

 

Joensuu 27.5. Pirjo Aaltonen, FI
Cloudy Star  BD2,  res.CACIB, (PU2, VACA)

 

Tampere 12.5. Tanya Ahlman-Stockmari, FI
Cloudy Star  CACIB, BOS, (CACIB, VSP)

 

Harjavalta 5.5. Cristian Stavarache, RO
United Unison BOB (ROP),  Carbon Black  BD3 (PU3), Picked Pard   BD4, BOB-vet, (PU4, ROP-vet),
 Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

Tallin 15.4. Terje Lindström, NO
Carbon Black  CC,CACIB, BOB, TlnW-12 EE CH
(SERT, CACIB, ROP, TlnV-12)

 

Vaasa 14.4. Zorica Salijevic, SE
Quite a Quiz CACIB, BOS (C.I.B) (CACIB, VSP,(C.I.B)),
Fave Rave BB2 BOB-vet, (PN2, ROP-vet)

 

Lappeenranta 9.10. Tapio Eerola, FI
Cloudy Star  BOS, (VSP)

 

 
Tuusniemi 25.2. Kurt Nilsson, SE
Cloudy Star  BOB, (ROP)

 

 
Tallinn 11.2. Giuseppe Alessandra, I
Cloudy Star  CC, CACIB, BOB, EE CH (CC, CACIB, ROP, EE MVA)

 

Turku 21.1. Andrzej Stepinski, PL
Gilded Dreams BB2 res.CC, (PN2, varaSERT), Fave Rave BB3, BOB-vet, (PN3, ROP-vet), Picked Pard   BD3, BOS-vet, (PU3, VSP-vet),
 Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP)

 

 
Lahti 15.1. Matti Tuominen, FI
Hashfan Five December BB3 (PN3)

 

 
Kajaani 15.1. Paula Heikkinen-Lehkonen, FI
Cloudy Star  CACIB, BOS (CACIB, VSP)

 
 

-cardigans in The cardigan of the year 2011 results - -cardiganit Vuoden cardigan 2011 tuloksissa:
 

Males -Urokset

2. Welshtian Aconitum
5. Cloudy Star
Bitches-Nartut

1. Matey Marvel
4. Kitimat
5. Exact Elite
10. Winner Whoop
 

Young-Nuoret

14. For a Fact
20. Gilded Dreams
 

Broods

1. Fave Rave
5. Variant Vixen
6. Jewett
8. Lambent Lulu




 
Studs

1. Orso for
4. Kootenay
5. Hitchhiker



 


 

Veterans

1. Matey Marvel
2. Kitimat
3. Fave Rave
5. Exact Elite