SHOWRESULTS-NÄYTTELYTULOKSET 2014:

 

Helsinki, Winner-14 7.12. Jan De Gids, NL
Untold Unity  VV-14, (VV-14)

 

 
Helsinki-winner-14 6.12. Annukka Paloheimo, FI
Untold Unity  BB4, VW-14, (PN4, VV-14)

 

Lilleström Norway, 14.11. Anne Indergaard, NO
Carbon Black BD4 (PU4)

 

 
Jyväskylä 9.11. Erica Bakker Van De Woestijne, NL
Carbon Black BD4 (PU4)

 

 
Tuulos 4.10. Aire-Piret Pärn, EE
Ingle BOB (ROP), Lucky Day CC, BOS (SERT,VSP), Fave Rave BB2, BOS-vet, (PN2, VSP-vet), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP) 

 

Eckerö 27.9. Hans Åke Sperne, SE
Urdan Unity BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet),
 Quest Of Game  BD2, BOS-vet (PU2, VSP-vet)
Pembroke: Zaraza BB2, CC, BOS-vet (PN2, SERT, VSP-vet)

 

 
Tampere 20.9. Ann Cuthbert, IE
Inkling  CC, (SERT)

 

Äänekoski 6.9. Jaana Hartus, FI
Cloudy Star  BOS ( VSP)

 

 
Nokia 23.8. Harry Tast, FI
Fave Rave BOS-vet (VSP-vet), Koal Dust BB2, res.CC, (PN2, vaSERT), Breeding Group BOB, (Kasvattajaryhmä ROP) 

 

Norrköping, Sweden, 16.8. Regina Blessing, D
Buster Bunny CC, CACIB, BOB (SERT, CACIB, ROP)

 

 
Raisio 16.8. Margaret Martin, IE
Jaamarin Aamu-Usva BOB, BOB-vet (ROP, ROP-vet), Bouncing Bud BB2, CC (PN2, SERT),
Fave Rave  BB3 (PN3)

Ingle BD3, CC, FI CH (PU3, SERT, FI MVA)
pembroke: Find The Joy CC, BOS (SERT, VSP)

 

Helsinki WW-14 10.8. Hans v.d. Berg, NL
Untold Unity  VWW-14, (VMV-14)

 

 
Rovaniemi 21.6. Monica Blaha, AUS
Cloudy Star CACIB BOB (CACIB, ROP)

 

 
Tromsö, Norway 15.6. Claudio Di Giuliano, I
Carbon Black CC, CACIB, BOS, NO&Nord CH,
Winner Whoop BB2 res.CC res.CACIB (PN2, varaSERT, VACA), Gilded Dreams BB3 (PN3),
Illusia BB4 (PN4), Fave Rave BOB-vet (ROP-vet)
 
 
Kotka 14.6. Zafra Sirik, ISR
Untold Unity BB2 BOS-vet, (PN2 VSP-vet)
 
 
Lohja 8.6. Pirjo Aaltonen, FI
Inkling  CC, (SERT), Jaamarin Aamu-Usva BOB, BOB-vet (ROP, ROP-vet)

 

 
Turku 31.5. Rolf Blessing, D
Jaamarin Aamu-Usva BOB, BOB-vet (ROP, ROP-vet)

 

 
Salo 25.5. Bryan Hegarty, IE
Kardibroke High Flyer  BOS, (VSP), Fave Rave BB4, BOB-vet, (PN4, ROP-vet),
Pembroke: Zaraza BOS-vet (VSP-vet)

 

Riihimäki 18.5. Anca Giura, RO
Instance BD1, CC, BOS (PU1, SERT,VSP), Jaamarin Aamu-Usva BB2, BOB-vet (PN2, ROP-vet), Fave Rave (15 years) BB3 (PN3)

 

Joensuu 18.5. Lena Danker, FI
Cloudy Star BOS (VSP)

 

 
Joensuu 17.5. Livija Zizevske, LT
Cloudy Star CACIB BOB (CACIB, ROP)

 

Tampere 4.5. Tuula Pratt, FI
Ingle BD3, CC, (PU3, SERT)

 

Harjavalta 3.5. Igor Selimovic, Kroatia
Kardibroke High Flyer CC, BOB , FI CH (SERT, ROP, FI MVA), Beryllos Keep In Geestland CC, BOS , FI CH (SERT, VSP, FI MVA)

 

Seinäjoki 9.3. Maija Sylgren, FI
Lucky Day BOS-puppy (VSP-pentu), Fave Rave BOB-vet, (ROP-vet), Quest Of Game   BOS-vet (VSP-vet)

 

 
Turku 18.1. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI
Ingle BD3, CC, (PU3, SERT), Jaamarin Aamu-Usva  BOS-vet, ( VSP-vet)

 

Lahti 12.1. Leni Finne, FI
Jaamarin Aamu-Usva BOB, BOB-vet, (ROP, ROP-vet)